Районна газета

ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ КРОЛЕВЕЧЧИНИ-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

«Про стан забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, направлення до центрів реабілітації» - розглядалося на апаратній нараді в Кролевецькій районній державній адміністрації 07 вересня 2019 року. З даного питання інформувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна ХАРИТОНОВА.

За словами посадовця, в районі проживає 1723 особи з інвалідністю, із них 123 - діти з інвалідністю.

До Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено 828 осіб. Постійно проводиться наповнення та поновлення ЦБІ на основі індивідуальних програм осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю щодо  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, укладання договорів, проходження курсу реабілітації, потребі в навчанні, тощо.

З початку 2019 року особам з інвалідністю видано 540 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

На сьогодні укладено та сплачено 61 договір на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації на загальну суму 1041,3 тис. грн., а саме: протезно-ортопедичні вироби – 20 договорів на суму 514,8 тис. грн., протезування молочної залози - 3 договори на суму 24,0 тис. грн., ортопедичне взуття – 12 договорів на суму 163,1 тис. грн., крісла колісні – 17 договорів на суму 258,1 тис. грн., засоби реабілітації – 7 договорів на суму 53,5 тис. грн.,  ремонт ТЗР – 2 договори на суму 27,8 тис. грн.

Компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (телефони, годинники, аудіоплеєри) отримали 10 осіб з інвалідністю по зору та слуху у розмірі 22,0 тис. грн.

Забезпечено осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними засобами реабілітації, зокрема: 21 – протезно-ортопедичними виробами, 8 - протезами молочної залози, 32 - ортопедичним взуттям, 17 – кріслами колісними, 23 – засобами реабілітації.

На обліку в управлінні перебуває 61 дитина  з інвалідністю. У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю згідно  індивідуальної програми реабілітації реабілітаційних послуг потребує 20 дітей даної категорії. На 12 - направлено документи для проходження курсу реабілітації.

У Кролевецькому районі діє центр надання соціальних послуг Кролевецької міської ради, де отримали реабілітаційні заходи 47 осіб, з них 42 дітей з інвалідністю та 5 осіб з інвалідністю.

«Кожну  родину, в якій виховується дитина з інвалідністю повідомлено про можливість забезпечення реабілітаційними заходами дітей у поточному році з урахуванням індивідуальних потреб відповідно до медичних показань індивідуальної програми реабілітації»,- підкреслила Тетяна ХАРИТОНОВА.