Районна газета

В ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ УСИНОВЛЕННЯ

   У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича за останні два роки жодна осиротіла дитина в області не потрапила до інтернатного закладу.
   1 жовтня делегація Кролевецького району у складі: заступника голови районної державної адміністрації Валерія Хилі,  начальника служби у справах дітей Ірини Пугач,  директора районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Наталії Кузюри, опікунів, прийомних батьків та їх дітей взяла участь у святкових заходах до Дня усиновлення, які проходили у Сумському театрі юного глядача.
   Цей день був насичем і цікавим. Спочатку кролевчани мали змогу відвідати вітражну студію "Вікторія" при концерні "Укрросметал", у чому посприяв наш земляк, депутат обласної ради, керівник підприємства Григорій Кирик. Потім у театрі відвідали тематичну виставку, переглянули відеофільм. Для дітей було організовано святковий фуршетний стіл, проводились ігри. А на завершення відбувся святковий концерт, за участю  як артистів  театру так і дітей, які виховуються в прийомних сімях, сімях опікунів. Від нашого району участь у концерті взяла Катя Ракоїд, яка за свою грою на бандурі, отримала шквал аплодисметів від глядачів.  Всіх присутніх у залі вітали голова обласної державної адміністрації Юрій Чмирь та голова обласної ради Геннадій Михайленко.
   «Кожна дитина має бути зігріта сімейним теплом, наголошує Глава держави. Розуміючи свою високу відповідальність за долю тих, хто сьогодні чекає на батьків, влада послідовно виконує свій обов'язок щодо сприяння національному усиновленню, підтримці сімейних форм виховання дітей», – підкреслив голова облдержадміністрації під час урочистостей з нагоди Дня усиновлення.
   «Влада на місцях докладає зусиль, аби діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, були оточені повноцінною батьківською опікою, отримували якісну освіту і не почувалися зайвими в суспільстві», – зазначив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Валерій Білоус.
   За його словами, цьогоріч в області створено 2 дитячі будинки сімейного типу та 15 прийомних сімей, до яких влаштовано 52 дітей. Нині в регіоні 1964 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в сім’ях, у тому числі 1524 – під опікою та піклуванням, 170 дітей – в 23 дитячих будинках сімейного типу, 270 дітей – в 139 прийомних сім’ях.
   За останні роки спостерігається тенденція до зростання кількості дітей, усиновлених громадянами України. Так, цьогоріч іноземними громадянами усиновлено 3 дітей, а жителями Сумщини – 37 дітей. У регіоні сформована база даних потенційних кандидатів в усиновителі, яка нині налічує 35 подружніх пар.
  

Фото: Олега Корженка. Більше тут: https://plus.google.com/photos