Районна газета

НА ГРОМАДСЬКІЙ РАДІ

   27 вересня відбулось засідання громадської ради  при  Кролевецькій районній державній адміністрації, на якому були  присутні не лише члени громадської ради, а й представники районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса  Шевченка, а також районної організації  ВО «Свобода».
   Питання «Про  проект  Концепції  реформування  місцевого  самоврядування  та територіальної  організації влади в Україні» доповів керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації Олег Халецький. В обговоренні взяв участь і виступив  заступник голови районної ради Сергій Побивайло, представник районної організації ВО «Свобода» Володимир Куриленко.
   Про розвиток зеленого туризму на Кролевеччині розповіла начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра. Доповнили її виступ заступник начальника РЦЗ Людмила Шумило працівник  відділу культури РДА Юлія Бойко. Своє бачення висловив голова міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Бондарець.
   Про працевлаштування молоді в районі йшлося у виступах заступника начальника Кролевецького районного центру зайнятості Людмили Шумило та заступника начальника управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації Миколи Безверхого. З роглянутих питань прийняті відповідні пропозиції.
   Затим взяв слово заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля, який  проінформував присутніх, що у вересні  представники районної організації Всеукраїнського товариства  «Просвіта» Тараса Шевченка і вчителі української мови та літератури  звернулись з листом до райдержадміністрації  щодо підготовки та відзначення в районі  заходів, присвячених 200 річчю  Т.Г.Шевченка.   
   Начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра детально розповіла як упродовж останніх років в районі пропагується Кобзареве слово і пісня. Ще у 2011 році розроблені заходи щодо підготовки  та відзначення в районі 200 річчя  від дня народження Т.Шевченка. Навіть відкриття цьогорічного Міжнародного літературно - мистецького фестивалю, приурочувалось корифею національної літератури. Наталія Дмитрівна запевнила присутніх, що ювілейні заходи пройдуть на високому рівні. Про те що не стоять осторонь популяризації шевченкового слова освітяни району йшлося у виступі голови громадської ради Ганни Лукаш.
   Просвітянка Ніна Павлівна Вітушко запропонувала організувати за  найактивнішої участі  культпрацівників, молоді та школярів фестиваль поезії Шевченка, виставку портретів, створених  місцевими авторами, в тому числі і тканих та вишитих. Зокрема сказала: «Багато хто з  українців готується посадити «Садок вишневий  коло хати»- як живий пам’ятник  Шевченку. Отже, залучаймо молодь  до насадження садків», - звернулась виступаюча.
   Член громадської ради Василь Терещенко підтримав  виступаючу і висловив  побажання, аби до цієї акції долучилось якомога більше жителів Кролевеччини.
   Вела засідання громадської ради та підбила підсумки роботи Ганна Лукаш - голова громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації.
   Громадська рада вирішила рекомендувати районній газеті «Кролевецький вісник» й надалі заздалегідь  оприлюднювати  заходи, котрі плануються в районі з нагоди 200 річного ювілею  Великого Кобзаря.