Районна газета

НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ ГАРАНТОВАНО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВЕТЕРАНІВ

   Заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валерій Хиля відвідав ветерана Великої Вітчизняної війни Якова Івановича Зайцева. Він поздоровив його зі святом  - Днем ветерана і висловив слова щирої вдячності від керівництва району та жителів Кролевеччини за особистий вклад у здобуття Великої Перемоги і відбудови району в післявоєнні роки.
   «Щоб жоден ветеран не залишився без уваги держави, на одинці зі своїми турботами, як і націлює на Президент України, ми щодня поліпшуємо соціальний захист учасників війни та членів їх сімей», - наголосив Валерій Хиля.
   За результатами візиту Кролевецька центральна районна лікарня отримала доручення провести консультування дружини ветерана щодо стану її здоров’я та прийому лікарських препаратів. Управління соціального захисту населення та територіальний центр соціального обслуговування мають спільно вирішити питання постійного догляду та удосконалення надаваних соціальних послуг ветерану Великої Вітчизняної війни Я.І. Зайцеву та його дружині.
   «Упродовж останніх років районна державна адміністрація постійно  підтримує  районну громадську організацію ветеранів війни та праці. Ще торік в районі прийнята Програма фінансової підтримки громадської організації  «Кролевецька районна організація ветеранів війни та праці України» на 2012- 2015 роки» В районному бюджеті на 2013 рік передбачено близько 30 тисяч гривень», - зазначив Валерій Хиля.
   Ветерани війни Кролевеччини отримують кваліфіковану медичну допомогу. В кожному відділенні працюють сучасні  кімнати гігієни, облаштовані ветеранські палати. З кожним  роком поліпшується соціальне обслуговування. Одиноких та потребуючих відвідують і надають спектр послуг працівники територіального центру. Сестри милосердя районного товариства Червоного Христа відвідують інвалідів війни на дому, забезпечують засобами гігієни.
   Протягом 9 місяців 2013 року ЦРЛ використано 32 900  грн. для забезпечення медичними препаратами учасників бойових дій, інвалідів Великої Вітчизняної війни, партизанів. На зубопротезування – 26 700 грн.
   Цього року дві особи з числа інвалідів Великої Вітчизняної війни забезпечені автомобілями.
   "З 01 травня 2012 року членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, розмір підвищення до пенсії збільшено до 42 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність", - підкреслив Валерій Іванович.