Районна газета

У КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ ПОКРАЩУЮТЬСЯ УМОВИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

   «На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення, за сприяння народного депутат України Андрія Деркача на реконструкцію та оснащення реабілітаційного центру для дітей-інвалідів у місті Кролевець виділено 130 тисяч гривень з Фонду регіонального розвитку», - повідомив під час інспектування ходу проведення ремонтних робіт в реабілітаційному центрі голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Шприндель.
   Як поінформувала директор центру Ольга Романенко, за сприяння районної влади в минулому році вони отримали автобус і з’явилася можливість охопити послугами фахівців центру дітей-інвалідів в сільській місцевості та тих, хто фізично не може відвідувати заклад.
   «За рік майже вдвічі збільшилася кількість відвідувачів нашого центру. Наразі, на обслуговуванні знаходиться 20 дітей-інвалідів та 9 молодих інвалідів. Через збільшення навантаження і вирішено було обладнати другий поверх приміщення, щоб мати змогу надавати більш дієву та якісну допомогу нашим вихованцям», - зауважила Ольга Василівна.
   За її словами другий поверх буде облаштований як модель навколишнього середовища, де діти-інваліди будуть набувати навичок для самостійного проживання та самообслуговування. Там будуть створені кімнати відповідно до функціонального призначення, а саме: кабінет індивідуального навчання, кімната сенсорної інтеграції, ігрова й кімната для групових занять. Вже виконані роботи із заміни вікон, ремонту системи опалення, зонування кімнат, приступили робітники до облаштування кімнат гігієни.
   «На першому поверсі ми залишаємо старших дітей та інвалідів-спинальників, а другий поверх - дістанеться нашим меншим відвідувачам, які будуть займатися як індивідуально так і в групах, згідно відповідної програми реабілітації. З серпня цього року, на базі центру працює фахівець із фізичної реабілітації інвалідів і зараз ми надаємо послуги з фізичної, педагогічної та соціально-побутової реабілітації. Наші педагоги проводять індивідуальні та групові заняття», - підкреслила Ольга Романенко.