Районна газета

РОМАН ГРИЩЕНКО: «ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ЦЕ НЕ ПРОСТО СУХІ ЦИФРИ, ЦЕ 18 ТИСЯЧ СІМЕЙ СУМЩИНИ, ЯКІ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ЗАСОБІВ ДЛЯ ІСНУВАННЯ. МИ ПОВИННІ ЦЕ ВИПРАВИТИ»

олова Сумської облдержадміністрації дав завдання обласному Департаменту соціального захисту населення разом із підприємствами-боржниками розробити конкретні графіки з виплати заробітної плати і щотижня звітувати про їх виконання особисто Роману ГРИЩЕНКУ

Під час засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат очільник облдержадміністрації заслухав директора Департаменту соціального захисту населення Михайла ДУБРОВСЬКОГО, який повідомив, що в області станом на 1 червня цього року заборгованість обліковується на 34 підприємствах і складає 359,9 млн грн. Найбільша сума боргу на підприємствах обласного центру – 308,9 млн грн або 85,8% від загальної заборгованості. Також наявні борги на підприємствах Шостки, Охтирки, Конотопа, Лебедина тощо.

Також було заслухано керівників підприємств-боржників Сумщини. Зокрема, керівництво АТ «СНВО», АТ «СНВО» «Інжинірінг», КП «Шосткинський завод «Зірка», які розповіли своє бачення виходу їхніх підприємств з кризи. А директори окремих суб’єктів господарювання, зокрема, ПрАТ «Свеський насосний завод» прозвітували про погашення боргу перед працівниками, або часткове погашення (Філія «Охтирський сиромбінат» ПП «Рось» ).

Підбиваючи підсумки засідання робочої групи, Роман Грищенко наголосив: «Заборгованість із заробітної плати – це не просто сухі цифри, це 18 тисяч сімей Сумщини, які залишилися без засобів для існування. А відсутність добробуту в конкретній сім’ї підриває економіку регіону. Тому ми маємо працювати над погашенням боргів підприємств, щоб поступово вийти на «нульову заборгованість». Таке завдання перед нами ставить Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ. Тож я доручаю Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації разом із підприємствами-боржниками скласти графіки відшкодування заборгованості із заробітної плати і щотижня мені особисто звітувати про виконання цих графіків».