Районна газета

НА СУМЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ «КІБОРГІВ», ЯКІ ЗАГИНУЛИ ПІД ЧАС ОБОРОНИ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

За дорученням голови облдержадміністрації Василя ХОМИ заступник голови облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО разом із представниками обласної та міської рад і громадськості поклав квіти до могил героїв на Алеї слави

Україна сьогодні, 16 січня, відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт. У цих боях загинули 200 українських бійців, ще понад 400 повернулись пораненими й з контузіями.

«Сьогодні наш громадянський обов’язок – віддати шану героям, які захищали і поклали свої життя за територіальну цілісність і незалежність нашої держави, «кіборгам», які обороняли Донецький аеропорт. Це славетна і трагічна сторінка нової історії України, яка пишеться на наших очах, – зазначив Вячеслав Печененко. – Ці події для мене є також значимими, адже в той час я керував підрозділом полку «Дніпро-1» і тил та фланги Донецького аеропорту ми також тримали протягом двох років у Пісках. І сьогодні ми схиляємо голови, сумуючи за всіма загиблими бійцями. У Пісках також загинуло 14 бійців «Дніпра-1», обороняючи цю місцевість від ворога».

Нагадаємо, серед тих, хто захищав Донецький аеропорт, було чимало хлопців із Сумщини. Троє наших захисників поховані на Алеї слави в обласному центрі. Це наймолодший «кіборг», 18-річний доброволець, Герой України з позивним «Сєвєр» Сергій Табала, молодший сержант Збройних сил України Микола Ніколаєнко та солдат ЗСУ Сергій Абрютін (був убитий у бою поблизу селища Піски). У боях за Донецький аеропорт загинув також уродженець Шостки Іван Євдокименко, який похований на батьківщині.

Вічна пам'ять героям, слава їх мужності й стійкості. Уся Україна в неоціненному боргу перед тими, хто пожертвував своїм життям у боротьбі за територіальну цілісність нашої держави.