Районна газета

Громадська рада

Інформація оновлена 27.12.2019 року

Протокол № 5 засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Протокол № 4 засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Протокол № 3 засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Протокол № 2 засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

План роботи громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації на 2019 рік

Протокол № 1 засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Протокол засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Повідомлення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Розпорядження голови Кролевецької районної державної адміністрації від 30.11.2018 № 1368-ОД "Про утворення ініціативної групи з підготовки установчих  зборів для  формування нового складу  громадської  ради при Кролевецькій  районній  державній адміністрації"

 

Матеріали громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації за 2017-2018 роки

Матеріали громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації за 2015-2016 роки

Матеріали громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації за 2013-2014 роки

Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики

 

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛА  ОЗДОРОВЛЕННЯ ШКОЛЯРІВ  ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ  КРОЛЕВЕЧЧИНИ

05 червня відбулось засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Про  актуальні питання  щодо нарахування та виплати пільг учасникам бойових дій   та    про забезпечення осіб з інвалідністю Кролевеччини технічними засобами  реабілітації інформувала Тетяна ХАРИТОНОВА - начальник УСЗН Кролевецької районної державної адміністрації.

Про організацію оздоровлення  школярів Кролевеччини доповіли  Ольга ХАЛЕЦЬКА – головний спеціаліст сектору    молоді та спорту районної державної адміністрації, Наталія РУБАН - головний спеціаліст  відділу освіти районної державної адміністрації.

В обговоренні  взяли участь і виступили: Сергій ПОБИВАЙЛО - головний лікар КП «Кролевецька центральна районна лікарня»; Аліна МОМОТ- спеціаліст  управління освіти, молоді, спорту та культури Кролевецької ОТГ, Світлана МАРЧЕНКО, Віктор ДІСКОВСЬКИЙ, Ольга СКРИПНЯК, Володимир ФІРСОВ,  Тетяна ГЛУЩЕНКО – члени громадської ради та інші.

Також члени громадської ради на своїм зібранні розглянули   зміни до постанови  Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення  участі громадськості  та реалізації державної політики»   від 24 квітня 2019 року №353 та внесення  змін  до положення про громадську раду при Кролевецькій районній державній адміністрації, одноголосно вирішивши положення про ГР залишити без змін.

Із всіх розглянутих питань громадськість району дала певні рекомендації Кролевецькій районній державній адміністрації.

 

В ЦЕНТРІ УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ - ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я, КУЛЬТУРА Й ВИПЛАТА ПАЇВ

На плановому засіданні громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації 14 березня  розглядались важливі питання як  для району, так і для  кожного його жителя зокрема.

Спершу представники громадськості взяли до уваги  виконання районного бюджету за 2018 рік. З цікавістю прослухали  інформацію начальника відділу агропромислового розвитку Кролевецької районної державної адміністрації Валентини КРАСНИЦЬКОЇ «Про стан виплати  орендної плати за користування паями в Кролевецькому     районі».

Затим перейшли до  обговорення одного з найважливіших  питань сьогодення – «Про роботу закладів охорони здоров’я в умовах реформування», яке детально висвітлили головні лікарі КП «Кролевецька центральна районна лікарня» Кролевецької районної ради та КП «Кролевецький центр первинної медико - санітарної  допомоги» Кролевецької районної ради Сергій та Людмила ПОБИВАЙЛО.

Питання «Децентралізація влади і  діяльність закладів культури Кролевеччини» донесла громадськості  Наталія СІРА- начальник відділу культури і туризму Кролевецької районної державної адміністрації.

Останні два питання бурхливо  обговорювали як представники громадськості, так і представники влади та органів місцевого самоврядування – Кролевецької міської ради  на чолі з міським головою Олександром БОБРОВИЦЬКИМ.

Голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ подякував присутнім за конструктивну  розмову й наголосив , що спільне у нас всіх одне - Кролевеччина. І від того чи будуть збережені медичні й культурні заклади, на якому рівні  надаватимуться медичні та культурно - просвітницькі послуги залежить від поміркованості й далекоглядності посадовців як міста, так і району. На сьогодні процес   децентралізації влади, реформування медичної галузі  незворотний.Тому маємо діяти  виважено й послідовно, в законодавчому полі, безумовно, в інтересах району і кожного його жителя.

Із всіх питань  прийняті відповідні рекомендації.

 

ДІЄ ОНОВЛЕНИЙ СКЛАД ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ КРОЛЕВЕЦЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Перше засідання новообраної громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації відбулось 01.02.2019 року.

«Про результати установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації»,«Про затвердження Положення про громадську раду при Кролевецькій районній державній адміністрації» інформував Олег ХАЛЕЦЬКИЙ – голова ініціативної групи, керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації. Як сказав доповідач, напередодні відбулось засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації. До ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації надійшли документи від 9 районних громадських організацій: Кролевецької районної ради ветеранів, Кролевецької районної організації профспілки працівників освіти і науки України, громадської організації «Волонтерська спільнота «Разом переможемо», КРДГО центр українознавства «Гідність», Кролевецької районної організації профспілки працівників охорони здоров’я, громадської організації «Кролевецька районна лікарняна каса», Кролевецької районної громадської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, ГО «Кролевецька районна спілка учасників АТО», Кролевецької районної організації інвалідів «Союз.Чорнобиль.України». Розпорядженням голови Кролевецької районної державної адміністрації затверджено новий склад громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Головою громадської ради знову, вп’яте, обрано Ганну ЛУКАШ – голову районної ради профспілки  працівників освіти і науки України.

Заступником - Світлану ПУГАЧ - голову Кролевецької районної організації   профспілки працівників охорони здоров’я.

У роботі зібрання взяв участь і виступив голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ, який привітав голову і членів громадської ради, побажав успіхів, назвавши громадську раду своєрідним проявом народовладдя,механізмом висловлення думки громадськості безпосередньо владі на місцях та можливості впливу на них задля суспільної користі, зазначивши,що й надалі не тільки прислухатиметься, а й обов’язково в подальшій роботі враховуватиме всі пропозиції, надані представниками інститутів громадянського суспільства.

На першім засіданні затвердили план роботи громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації на 2019 рік.

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛА Й ПІДТРИМАЛА ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО Й СОЦІАЛЬНОГО  РОЗВИТКУ КРОЛЕВЕЧЧИНИ ТА ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ РАЙОНУ НА 2019 РІК

21 грудня відбулось останнє засідання цього складу громадської ради. Вже традиційно воно проходило в кабінеті голови районної державної адміністрації.  

Начальник управління економічного розвитку Кролевецької районної державної адміністрації Олена ЧЕРЕДНИК  доповідала про проект    Програми  соціального і економічного розвитку  Кролевецького району  на 2019 рік та про стан  залучення  інвестицій та сприяння  розвитку  підприємництва  на Кролевеччині.

Про проект бюджету  Кролевецького району  на 2019 рік  інформувала начальник фінансового управління Кролевецької районної державної адміністрації   Неля СУДАК.                                    

В обговоренні винесених питань активну участь взяли члени громадської ради: О.Б.СКРИПНЯК, В.І.ДІСКОВСЬКИЙ, С.Л.ПУГАЧ, Ю.В.БОЙКО та інші. Прийняті відповідні рішення й дані рекомендації.

Голова громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації Ганна ЛУКАШ  підвела підсумки роботи.

Очільник району О.КУЧЕРЯВИЙ подякував громадськість за  проведену роботу, за небайдужість до  життя Кролевеччини й привітав представників інститутів громадянського суспільства з новорічними й різдвяними святами, побажавши й надалі займати активну життєву позицію.

Затим  відбулось  спілкування  громадськості з головою Кролевецької районної державної адміністрації Олегом КУЧЕРЯВИМ. Очільник Кролевеччини зі знанням справи  докладно зупинився на тому, що  було зроблено в районі протягом року,що буде виконано в наступному 2019 році.

З особливим болем говорив про недостатню співпрацю з керівництвом ОТГ у вирішенні глобальних питань, зокрема,розвитку  медичної галузі, функціонування закладів культури, тощо. Відповів на  актуальні питання щодо реалізації на Кролевеччині   реформ, започаткованих  Президентом України та Урядом. 

 

ПРО СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ, СУБСИДІЇ, ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ ТА ПОЗАШКІЛЛЯ КРОЛЕВЕЧЧИНИ

Йшлося на плановому засіданні громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації, котре відбулося 06 вересня.

З інформаціями виступили керівники підрозділів районної державної адміністрації Наталія СІРА, Надія СВИНАРЧУК, методист відділу освіти районної державної адміністрації Алла ЖОВТОБРЮХ, директор Кролевецької районної філії Сумського обласного центру зайнятості Людмила ШУМИЛО.

В обговоренні активну участь взяли: Ольга СКРИПНЯК, Володимир ФІРСОВ, Юлія БОЙКО, Віктор ДІСКОВСЬКИЙ, Світлана МАРЧЕНКО, Світлана МАКАРЮК.

Представники інститутів громадянського суспільства надали районній державній адміністрації ряд рекомендацій.

Провела засідання громадської ради та підбила підсумки роботи заступник голови громадської ради Світлана ПУГАЧ.

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРЮВАЛА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЖИТЕЛІВ КРОЛЕВЕЧЧИНИ, РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ Й ОЗДОРОВЛЕННЯ ШКОЛЯРІВ

30 травня відбулось засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Про стан соціального захисту населення району, актуальні питання  щодо нарахування та виплати пільг учасникам бойових дій Кролевеччини інформувала Тетяна ХАРИТОНОВА - начальник УСЗН Кролевецької районної державної адміністрації.

Про організацію оздоровлення  школярів Кролевеччини доповіли Станіслав ЖОЛОБКО - начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Микола БЕЗВЕРХИЙ - завідувач сектору молоді та спорту районної державної адміністрації, Сергій ПОБИВАЙЛО - головний лікар Кролевецької ЦРЛ.

Окреслила перспективи розвитку галузі культури району начальник відділу культури районної державної адміністрації Наталія СІРА.

В обговоренні взяли участь і виступили: Людмила ПОБИВАЙЛО - головний лікар  Кролевецького районного центру  первинної медико-санітарної допомоги, Тамара ЧУПРИНА - методист управління освіти, молоді, спорту та культури Кролевецької ОТГ, Світлана МАРЧЕНКО, Віктор ДІСКОВСЬКИЙ, Ольга СКРИПНЯК, Володимир ФІРСОВ, Юлія БОЙКО – члени громадської ради та інші.

Громадськість району дала певні рекомендації з розглянутих питань.

Вже традиційно в засіданні громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації взяв участь очільник  Кролевеччини Олег КУЧЕРЯВИЙ, який подякував громадськість району за активну життєву позицію, за підтримку й слушні пропозиції, котрі надаються під час невимушеного спілкування й враховуються в роботі, акцентував увагу на користі діалогу влади й громадськості.

Олег Володимирович говорив про вирішення злободенних проблем: ремонті доріг в районі, децентралізацію влади, реформи, котрі наразі відбуваються в освітній та медичній сфері, дав вичерпні відповіді на запитання представників інститутів громадянського суспільства.

Провела засідання й підбила підсумки роботи заступник голови громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації Світлана  ПУГАЧ.             

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ РАЙОНУ ПІДТРИМУЄ ПРОВЕДЕННЯ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я Й РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

02 березня в залі засідань районної ради відбулось засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації. Представники інститутів громадянського суспільства розглянули ряд актуальних питань сучасності.

«Про виконання бюджету Кролевецького району за 2017 рік «інформував Ігор МИСНИК-заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації.

«Про дотримання містобудівного законодавства при плановій забудові територій - основа створення комфортного і безпечного життєвого середовища» - Віталій АНЦИБОР - начальник відділу архітектури, містобудування та ЖКГ районної державної адміністрації.

На питанні діяльності суб’єктів господарювання в районі зупинилась Олена ЧЕРЕДНИК - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації.

Та найбільше часу громадськість відвела темі стану та перспектив реформування галузі охорони здоров’я Кролевеччини. Глибоко, конкретно й компетентно розповіли про це головний лікар Кролевецької ЦРЛ Сергій ПОБИВАЙЛО та головний лікар Кролевецького центру первинної медико - санітарної допомоги Людмила ПОБИВАЙЛО.

Активну участь в обговоренні й роботі громадської ради взяли представники громадськості: Г.ЛУКАШ, А.МАКСИМЕНКО, С.ПУГАЧ, В.ФІРСОВ, С.МАКАРЮК, О.СКРИПНЯК та інші.

З розглянутого були прийняті відповідні рекомендації. Зокрема, рекомендувати районній державній адміністрації та районній раді передбачити в районному бюджеті кошти на виготовлення схеми планування території району; генеральні плани населених пунктів району; Кролевецькій ОТГ погодити з суміжними сільськими радами та надати генеральний план міста на експертизу; надавати методично - консультативну допомогу підприємцям у реалізації проектів, спрямованих на розвиток підприємництва в районі; забезпечити виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Кролевецькому районі в частині надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах для реалізації інвестиційних проектів за пріоритетними для Кролевецького району напрямками; всіляко сприяти реформуванню галузі охорони здоров’я Кролевеччини; сприяти залученню в медичну галузь району лікарів та фельдшерів; передбачити кошти в районному бюджеті та сприяти поліпшенню й оновленню бази Кролевецької ЦРЛ та РЦПМСД (придбання автомобіля невідкладної допомоги в с.Дубовичі, Алтинівка, Камінь; для створення реєстру та впровадження електронної картки пацієнтів забезпечити комп’ютерами робочих місць лікарів первинної ланки), тощо.

Провела засідання громадської ради та підбила підсумки роботи голова громадської ради при Кролевецькій РДА Ганна ЛУКАШ.

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛА НАЙВАЖЛИВІШЕ

21 грудня  вже традиційно в кабінеті голови районної державної адміністрації  відбулося планове, останнє в цьому році засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації та спілкування з керівником району Олегом КУЧЕРЯВИМ.

Начальник управління економічного розвитку Кролевецької районної державної адміністрації Олена ЧЕРЕДНИК  доповідала про проект Програми  соціального і економічного розвитку  Кролевецького району   на 2018 рік та про стан  залучення  інвестицій та сприяння  розвитку  підприємництва  на Кролевеччині. Про проект бюджету  Кролевецького району  на 2018 рік  інформувала начальник фінансового управління Кролевецької районної державної адміністрації   Неля СУДАК.                                    

Про реалізацію  заходів   з енергозбереження  як прерогатива   діяльності   органів місцевого самоврядування   та виконавчої влади говорив  начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ  районної державної адміністрації Олексій АНЦИБОР.

Йшло жваве обговорення винесених питань. Прийняті відповідні рішення й дані рекомендації.

На засіданні громадської ради був затверджений план роботи громадської ради на наступний 2018 рік.

Голова громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації Ганна ЛУКАШ  підвела підсумки роботи дорадчого органу.

Перш ніж спілкуватися  з  представниками громадськості очільник району подякував за  проведену роботу, за небайдужість до  життя Кролевеччини й привітав представників інститутів громадянського суспільства з новорічними святами, побажавши й надалі бути небайдужими до життя району.

Затим майже дві години тривало спілкування  громадськості з головою Кролевецької районної державної адміністрації Олегом КУЧЕРЯВИМ. Очільник району аргументовано й докладно зупинився на тому, що зроблено і найближчим  часом  проводитиметься   в районі, говорив про співпрацю з органами місцевого самоврядування, народними обранцями. Відповів на  актуальні питання щодо реалізації в районі  реформ, започаткованих  Президентом України та Урядом. 

 

ПРО СТВОРЕНІ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ, ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ КРОЛЕВЕЧЧИНИ Й НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Цей спектр питань виносився на обговорення громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації, засідання якої планово відбулось 13 вересня.

Доповідали заступник начальника управління соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації Тетяна БАША та заступник директора Кролевецького районного центру зайнятості  Людмила ШУМИЛО.

Конструктивно й по-діловому йшло жваве обговорення злободенних питань сучасності. Слушні зауваження та пропозиції внесли представники громадянського суспільства: Ганна ЛУКАШ, Віктор ДІСКОВСЬКИЙ, Юлія БОЙКО, Ольга СКРИПНЯК, Світлана МАРЧЕНКО.

В роботі громадської ради взяв участь і виступив голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ, який зупинився  на питаннях соціально - економічного розвитку Кролевеччини.

Громадською радою було рекомендовано: працівникам управління соціального захисту населення районної державної адміністрації більш активніше проводити просвітницьку роботу серед населення Кролевеччини щодо оформлення житлових субсидій, редакції районної газети «Кролевецький вісник» широко висвітлювати тему отримання субсидій жителям району; Кролевецькій ОТГ ввести посаду державного інспектора праці, який здійснюватиме  контроль  за легалізацією робочих місць.

Провела засідання та підбила підсумки роботи голова громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації Ганна ЛУКАШ.

 

МЕДИЦИНА КРОЛЕВЕЧЧИНИ  В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ

20 червня 2017 року о 14 годині в залі засідань районної ради відбулося планове засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації. Цього разу розглядалось одне з актуальних питань, котре у всіх на вустах  «Про роботу медичних  закладів району  в умовах реформування».З даного питання докладно виступили головний лікар Кролевецької ЦРЛ Сергій ПОБИВАЙЛО та заступник головного лікаря Кролевецького Центру первинної медико - санітарної допомоги  Наталія ІВАШКО.

Представники інститутів громадянського суспільства Г.Д.Лукаш, І.В.Балабон, С.П.Макарюк,   С.Л.Пугач, О.Б.Скрипняк. В.Г.Фірсов взяли участь в обговоренні.

Аргументованим й переконливим був  виступ голови Кролевецької районної  державної адміністрації Олега КУЧЕРЯВОГО.

«Ми всі разом з вами робитимемо все для того, аби  підняти імідж  медиків Кролевеччини,- зазначив керівник району.

Були прийняті відповідні рекомендації. Серед них: районній державній адміністрації рекомендувати районній раді   вивчити питання  комп’ютеризації та придбання  діагностичного    обладнання  для Центру первинної медико-санітарної допомоги; редакції  районної газети «Кролевецький вісник» широко висвітлювати  тему реформування  медичної галузі  району;  Кролевецькій ЦРЛ в організації створення на базі  ЦРЛ  хоспісного відділення;  Кролевецькій ЦРЛ та Кролевецькому Центру первинної медико- санітарної допомоги      планомірно готуватися до  роботи  в умовах реформування.

Вела засідання громадської ради і підвела підсумки роботи  її голова Ганна Лукаш.

 

ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН КРОЛЕВЕЧЧИНИ ТА ДОТРИМАННЯ МІСТОБУДІВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Ці питання були винесені на розгляд на засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації і жваво обговорювались 30 березня 2017 року.

«Про перевезення пільгової категорії громадян Кролевеччини» - тема виступу  начальника управління соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Тетяни Харитонової.  

«Про  дотримання містобудівного законодавства» доповідав Олексій Анцибор  - начальник відділу містобудування, архітектури та  житлово-комунального господарства Кролевецької районної державної адміністрації.

В обговоренні взяли участь: Лукаш Г.Д.- голова громадської ради, Фірсов В.Г., Дісковський В.І., Бойко Ю.В., Максименко А.І., Марченко С.А. та інші члени громадської ради.

Громадською радою внесені рекомендації. Зокрема, районній державній адміністрації рекомендувати управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації до 05.04.2017 направити листи-запрошення  перевізникам для вирішення питання перевезення пільгових категорій  громадян району; 06.04-08.04.2017 року при голові Кролевецької районної державної адміністрації за участі представників громадських організацій «Кролевецька районна рада ветеранів війни та праці», районної Спілки учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану провести зустріч з перевізниками; до 10.04.2017 року підготувати пропозиції щодо перевезення  пільгових категорій громадян на розгляд постійної комісії Кролевецької районної ради.

Районній державній адміністрації рекомендувати Кролевецькій міській раді повторно винести Генеральний план міста на обговорення. Рекомендувати Кролевецькій районній раді виділити 197 тис.грн. на проведення топографо - геодезичних робіт для розроблення схеми планування території Кролевецького району. Рекомендувати виконкомам сільських рад в бюджетах передбачити  кошти на корегування та розроблення Генеральних планів населених пунктів.

В засіданні громадської ради взяв участь і висловив своє бачення голова Кролевецької районної державної адміністрації О.В.Кучерявий. Керівник району висловив вдячність членам громадської ради за конструктивний діалог, за небайдужість до вирішення злободенних питань сьогодення Кролевеччини.

Провела засідання та підбила підсумки роботи голова громадської ради Ганна Лукаш.

 

 

Повідомлення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації

Установчі збори для формування громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації відбудуться 31 січня 2017 року о 14:00 год. в залі засідань Кролевецької районної ради..

Звертаємо Вашу увагу, що громадська рада при Кролевецькій районній державній адміністрації, як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Положення про громадську раду при Кролевецькій  районній державній адміністрації схваленого на засіданні громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації Протоколом №1 від 02 січня 2015 року.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об'єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об'єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

Склад громадської ради формується установчими зборами шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами. До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства. Членство в громадській раді є індивідуальним. Участь в установчих зборах є обов’язковою.

Порядок проведення установчих зборів:

 1. Реєстрація учасників (початок реєстрації о 13:30 год., при собі необхідно мати паспорт або інший документ, який засвідчує особу.)

2. Обрання головуючого та секретаря (робочих органів установчих зборів).

3. Обрання складу лічильної комісії.

4. Затвердження Регламенту зборів.

5. Звіт ініціативної групи про результати діяльності громадської ради попереднього складу, що діяла при Кролевецькій районній державній адміністрації до проведення установчих зборів.

6. Визначення кількісного складу громадської ради на наступні два роки шляхом відкритого голосування.

7. Обрання членів громадської ради на наступні два роки: голосування, підрахунок голосів, звіт лічильної комісії.

8. Вирішення інших питань у межах компетенції зборів.

Порядок подання заяв.

Прийом документів починається з моменту опублікування повідомлення та  припиняється за 30 календарних днів до дати проведення установчих зборів. Всі заяви реєструються і мають вхідний реєстраційний номер. Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява у довільній формі (зразок заяви додається), підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:

• рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради, посвідчене печаткою (у разі наявності); 

• біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;

 • копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;

• інформація про отримання інститутом громадянського суспільства, як володільцем бази персональних даних його членів, згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;

• інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання інститутом громадянського суспільства відповідному органу письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі, коли інститут громадянського суспільства працює менше року, - за період діяльності);

• відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

Документи можуть бути надіслані поштою або надані безпосередньо представнику ініціативної групи.

Документи приймаються до 31 грудня 2016 року з 9-ї до 17-ї год. за адресою: м.Кролевець, пл.Миру,1, Кролевецька  районна державна адміністрація, 1 поверх, каб. №3 , телефон 5-14-86

Відповідальна особа: Малиношевська Світлана Михайлівна – головний спеціаліст з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату Кролевецької районної державної адміністрації

Інформація про ініціативну групу з підготовки установчих зборів громадської ради

Склад ініціативної групи ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Кролевецькій  районній державній адміністрації:

Халецький Олег Борисович

-

керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації, голова ініціативної групи

Дісковський Віктор Іванович

-

голова  районної громадської організації  «Кролевецька  районна  організація  ветеранів України» (за згодою)

Носовець Оксана Анатоліївна

-

завідувач юридичного сектору  апарату Кролевецької  районної державної адміністрації

Лукаш Ганна Дмитрівна

-

голова  районної ради  профспілки   працівників освіти і науки України (за згодою)

Пугач Світлана Леонідівна

-

голова Кролевецької районної організації  профспілки працівників  охорони здоров’я  (за згодою)

Малиношевська Світлана Михайлівна

-

головний спеціаліст  з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю  апарату  Кролевецької  районної державної адміністрації

 

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛА НАЙВАЖЛИВІШЕ

21 грудня за участі голови Кролевецької районної державної адміністрації Олега КУЧЕРЯВОГО відбулося чергове засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Начальник управління економічного розвитку Кролевецької районної державної адміністрації Олена Чередник доповідала про проект Програми соціального і економічного розвитку Кролевецького району на 2017 рік та про стан залучення  інвестицій та сприяння розвитку підприємництва на Кролевеччині.

Про проект бюджету Кролевецького району на 2017 рік інформувала начальник фінансового управління РДА Неля Судак.

Про реалізацію заходів з енергозбереження як прерогатива діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади говорив начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ районної державної адміністрації Олексій Анцибор.

Йшло жваве обговорення винесених питань. Прийняті відповідні рішення. Зокрема, інформації про проект Програми соціального і економічного розвитку  Кролевецького району на 2017 рік та проект бюджету на 2017 рік прийняти до відома; рекомендувати районній державній адміністрації вивчити питання щодо створення в районі краєзнавчого фонду; органам місцевого самоврядування, підприємствам і організаціям бюджетної сфери й надалі впроваджувати  енергозберігаючі заходи; Кролевецькій міській раді передбачити у Проекті міського бюджету на 2017 рік кошти на фінансування Програми з відшкодування частини суми за «Теплими кредитами»; районній державній адміністрації й надалі активно підтримувати залучення інвестицій суб’єктами господарювання й сприяти відкриттю власної справи потенційним підприємцям.

Затим майже дві години тривало спілкування громадськості з головою Кролевецької районної державної адміністрації Олегом КУЧЕРЯВИМ. Очільник району зі знанням справи конкретно зупинився на тому, що зроблено і буде робитися в районі, говорив про співпрацю з органами місцевого самоврядування, народними обранцями І.Молотком, А.Деркачем, В.Горохом. Відповів на численні актуальні питання, котрі найбільше хвилюють громадськість - зростання добробуту населення, функціонування медичної та освітньої галузі, збереження  та поява нових робочих місць, ремонт доріг, освітлення району, транспортне забезпечення міста та сіл, функціонування басейну в спорткомплексі, дозвілля жителів краю тощо.

Голова районної державної адміністрації Олег КУЧЕРЯВИЙ закликав громадськість активніше долучатись до державницьких справ, виконувати свою почесну місію - забезпечення участі  в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

ПРО ОСВІТУ, СУБСИДІЇ ТА ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

21 вересня в залі засідань районної ради відбулось планове засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації, в роботі якого взяв участь керівник району О.В.Кучерявий, представники районної державної адміністрації та районної ради, громадськість.

«Про основні напрямки розвитку освіти  Кролевецького  району» доповідав  начальник відділу освіти районної державної адміністрації С.В.Масалига.

«Про нове в  наданні житлових субсидій  жителям Кролевеччини» детально говорила т.в.о. начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Баша.

«Про початок  роботи відділу  «Кролевецьке бюро  правової допомоги» інформувала його начальник Наталія Денисенко.

В обговоренні даних питань взяли участь  і виступили члени громадської ради: А.І.Максименко, Н.О.Дьячок, Ю.В.Бойко, В.В.Терещенко, С.Л.Пугач, Б.П.Книш, Г.Д.Лукаш, керівник апарату  районної державної адміністрації О.Б.Халецький, голова районної громадської організації «Кролевецька районна  організація  ветеранів України» В.І.Дісковський та інші.

З розглянутих питань прийняті відповідні рішення. Зокрема, рекомендувано Кролевецькій районній державній адміністрації відповідно  до статті 14 Закону України "Про освіту" забезпечити пільговий проїзд педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів; рекомендувано Кролевецькій районній раді  виділити додаткові кошти для фінансування галузі освіти в 2016 році; УСЗН Кролевецької районної державної адміністрації й надалі проводити  роз’яснювальну роботу  серед населення і в районній газеті «Кролевецький вісник» щодо отримання субсидій населенням району.

Провела засідання і підбила підсумки роботи голова  громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації Ганна Лукаш.

 

ЗЛОБОДЕННІ ПИТАННЯ - НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ 

9 червня в залі засідань  районної ради за участі широкої громадськості, представників влади, депутатського корпусу відбулося чергове засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Перший заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валентина Тищенко доповідала про впровадження    системи  електронних державних закупівель   „Рrоzоrrо” в Кролевецькому районі.

«Про організацію літньої оздоровчої кампанії, проведення змістовного дозвілля дітей та молоді» - тема виступів завідувача сектору молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації Миколи Безверхого та начальника відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації Станіслава Масалиги.

На  стані  охорони культурної спадщини Кролевеччини  зосередила увагу присутніх  директор КП «Музей кролевецького ткацтва»  Г.К.Нижник.

«Про надання житлових субсидій  жителям Кролевеччини», «Про пільги ветеранам війни та особам прирівняним до них» акцентувала   громадськість  т.в.о. начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Баша.

В обговоренні взяли  активну участь: заступник голови районної ради С.В.Побивайло, голова районної ГО «Кролевецька районна організація ветеранів України» В.І.Дісковський, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації А.В.Мусієнко, лікар – педіатр ЦРЛ О.В. Бондаренко, голова громадської ради Г.Д.Лукаш, члени громадської ради – В.А.Любивий, А.І.Максименко, С.А.Марченко, О.В.Терещенко, Ю.В.Бойко, С.Л.Пугач, Б.П.Книш та інші.

Провела засідання громадської ради і підбила підсумки роботи  її голова Г.Д.Лукаш.

Громадська рада з винесених питань прийняла відповідні рішення. Зокрема, рекомендовано  головам міської та сільських рад  терміново розпочати закупівлю товарів робіт та послуг із використанням системи електронних закупівель „Рrоzоrrо” та інтегрованих до неї електронних торгівельних майданчиків;  Кролевецькій районній раді при формуванні бюджету на наступний рік  передбачити видатки  на модернізацію  матеріально - технічної бази заміського дитячого оздоровчого табору «Ластівка»; виконавчому комітету Кролевецької міської ради придбати ще одну додаткову путівку для дитини-сироти; відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації з метою  функціонування табору в 3 зміни посилити роботу щодо залучення дітей як зі свого, так із сусідніх районів для відпочинку в заміському дитячому оздоровчому таборі «Ластівка» у 2017 році та наступних роках;  відділу культури Кролевецької районної державної адміністрації  активізувати  роботу  над Програмою  збереження  та розвитку об’єкта  нематеріальної  спадщини «Кролевецькі ткані рушники» на період 2016-2017 роки; управлінню соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації й надалі проводити  роз’яснювальну роботу  щодо отримання субсидій населенням тощо.

 

ПРО БЮДЖЕТ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧОРНОБИЛЬЦІВ Й ВИЩУ ОСВІТУ

24 березня  в залі засідань Кролевецької районної ради відбулось засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації. 

«Про виконання бюджету Кролевецького району за 2015 рік» інформувала начальник фінансового управління  райдержадміністрації Неля  Судак, «Соціальна, професійна адаптація та психологічна  реабілітація  учасників АТО» та «Про стан соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок  аварії на ЧАЕС» - теми виступу т.в.о. начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяни Баши.

«Про розвиток вищої освіти на Кролевеччині» - доповідав  помічник ректора Глухівського Національного педагогічного університету ім.Довженка, член громадської ради  Володимир Любивий.

В обговоренні взяли участь: Халецький О.Б.- керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації, Побивайло С.В.- заступник голови Кролевецької районної ради, Лисенко В.А.- заступник  районного військового комісара,  Неласий В.О.- головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи апарату РДА,  Шумило Л.М. - в.о. директора РЦЗ, Сомок В.П.- лікар ЦРП, Сусло Ю.О. – голова  Кролевецької  районної спілки  учасників АТО,  Дісковський В.І. - голова районної ветеранської організації, Ю.В.Бойко, В.В.Терещенко, О.В.Терещенко, Н.О.Дьячок, А.І.Максименко та інші члени громадської ради.

Громадська рада при Кролевецькій райдержадміністрації заслухала інформацію про виконання бюджету  Кролевецького району за 2015 рік, з інших питань були внесені рекомендації. Зокрема, керівництву Кролевецької  районної спілки учасників  АТО рекомендовано проводити роз’яснювальну роботу серед учасників АТО про можливість проходження психологічної реабілітації в санаторно-лікувальних закладах державив; Кролевецькій районній державній адміністрації та Кролевецькій районній раді всіляко сприяти створенню  на базі  ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» професійно - педагогічного коледжу; громадській організації «Союз. Чорнобиль. України» здешевити  лікування  жителів району, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС  в закладах охорони здоров’я, за рахунок  їх членства у районній лікарняній касі. 

Провела засідання та підбила підсумки роботи голова громадської ради Ганна Лукаш.

 ВІД ПРОЕКТУ БЮДЖЕТУ НА 2016 РІК – ДО УДОСКОНАЛЕННЯ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ У РАЙОНІ  

16 грудня  відбулося чергове засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації.

Про проект Програми економічного і соціального розвитку Кролевецького району на 2016 рік у рамках реалізації Закону України «Про  державне прогнозування  та розроблення програми економічного і соціального розвитку України» доповідала заступник начальника управління  економічного розвитку  та торгівлі  районної державної адміністрації Т.В.Харитонова.

Про проект бюджету Кролевецького району на 2016 рік» -  т.в.о. начальника  фінансового управління  районної державної адміністрації Н.О.Судак.

Про удосконалення та модернізацію  патріотичного  виховання дітей та підлітків - начальник відділу освіти районної державної адміністрації С.В.Масалига.

Реалізація молодіжної політики  у районі щодо підвищення рівня правової культури   громадян, зокрема в питаннях поваги  до прав  і свобод людини - цю тему висвітлила головний спеціаліст юридичного сектору  апарату районної державної адміністрації Ю.А.Стариченко.

В обговоренні активну участь взяли і виступили   представники громадянського суспільства: Н.О.Дьячок, С.Л.Пугач, О.В.Терещенко, А.І.Максименко, Т.М.Корж, С.А.Марченко, В.І.Дісковський , С.П.Макарюк, завідувач сектору молоді та спорту районної державної адміністрації М.В.Безверхий.

Громадська рада  внесла ряд  рекомендацій: районній державній адміністрації рекомендувати районній раді  затвердити  проект бюджету на 2016 рік та проект  Програми економічного і соціального розвитку Кролевецького району на 2016 рік; рекомендувати  відділу освіти районної державної адміністрації провести роботу щодо створення матеріально - технічної бази  з навчального предмету «Захист Вітчизни»;рекомендувати  районній раді підтримати   молодіжну організацію «Джура» та передбачити  в районному бюджеті кошти   на фінансування заходів,  популяризацію в районі  українського козацтва;  голові постійної комісії   районної ради   з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, охорони  здоров’я та соціального захисту населення    С.А.Марченко з метою   відродження унікального кролевецького  рушника  на базі центру «Українознавства»( ЗОШ №5)  провести роботу  щодо запровадження навчально - методичного  курсу  з підготовки  майстрів переборного ткацтва; відділам освіти та культури районної державної адміністрації   при проведенні заходів патріотичного спрямування  широко  використовувати історичний, краєзнавчий матеріали, залучивши до цього живих свідків подій та інші.

В роботі громадської ради взяв участь і виступив голова Кролевецької районної державної адміністрації  О.В.Кучерявий.

Провела засідання і підбила підсумки його роботи та познайомила з планом роботи  громадської ради  на 2016 рік  голова громадської ради  Г.Д.Лукаш. 

РОЗГЛЯНУЛИ ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ Й НАДАЛИ РЕКОМЕНДАЦІЇ

23 вересня в залі районної ради відбулося  засідання громадської ради при Кролевецькій районній  державній адміністрації.

Про проблеми зайнятості населення на Кролевеччині доповідала в.о. директора Кролевецького районного центру зайнятості Людмила Шумило.

Про роботу Кролевецької районної центральної лікарні - заступник головного лікаря ЦРЛ Тетяна Шпильчина. Про надання субсидій населенню Кролевеччини інформувала начальник відділу  управління соціального захисту  РДА Надія Свинарчук. Про «Зроблено на Сумщині» говорила  державний адміністратор РДА Лариса Лукаш.

В обговоренні активну участь взяли і виступили члени громадської ради - В.А.Любивий, О.В.Терещенко, Н.О.Дьячок, С.Л.Пугач, С.П.Макарюк, А.І.Максименко та інші.

Члени громадської ради надали пропозиції й рекомендації. Зокрема, районній державній адміністрації рекомендувати  Кролевецькому РЦЗ  посилити співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування  з метою  розв’язання  проблеми  співфінансування  громадських робіт   із залученням  безробітних з інформування  населення  про порядок  отримання житлових субсидій  та роботи з документацією керівникам підприємств і установ району; проводити систематичну роботу по виробництву конкурентоздатної продукції, створенню  іміджу  власному товаровиробнику; ЦРЛ  провести відповідну роботу щодо поновлення в 2016 році функціонування «Клініки дружньої до молоді»; ЦРЛ  підвищити рівень  надання медичних послуг сільському населенню, посилити відповідальність  щодо медичного обслуговування учасників АТО, ветеранів Другої світової війни, людей похилого віку;  УСЗН  Кролевецької районної державної адміністрації  більш активно проводити просвітницьку роботу серед  населення Кролевеччини щодо отримання житлових  субсидій та інші.

Провела засідання громадської ради і підбила підсумки роботи голова громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації Ганна Лукаш.

  АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МІСТА

Це питання було ключовим на засіданні громадської ради при  Кролевецькій районній державній адміністрації, яке відбулося 18 червня.

Доповідав заступник міського голови О.П.Ялинний. Посадовець зупинився  на роботі комунальних підприємств міста, говорив про те, що вдалось зробити  протягом останнього часу. Йшлося про благоустрій міста, водопостачання, підвищення тарифів на послуги ЖЕКу, зупинився на невирішених проблемах, окреслив шляхи їх вирішення.

Серед питань, що розглядалися: «Про проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні», «Про пільги ветеранам війни та особам прирівняним до них», «Про соціальний захист учасників аварії на ЧАЕС», «Про реалізацію Ініціатив Партнерство.Відкритий Уряд». З яких доповідали  заступник начальника управління економічного розвитку та стратегії РДА Т.В.Харитонова, т.в.о. начальника управління соціального захисту населення РДА Т.Л.Баша, завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату РДА С.М.Малиношевська.

У обговоренні взяли участь і виступили:перший заступник голови районної державної адміністрації В.І.Тищенко, Г.Д.Лукаш, І.В.Балабон,  А.І.Максименко, В.А.Любивий, О.В.Терещенко, Ю.В.Бойко, Н.О.Дьячок, Т.М.Корж, С.В.Марченко та  інші.

Представниками громадянського суспільства дані конкретні пропозиції і рекомендації. Зокрема, Кролевецькій районній державній адміністрації ініціювати забезпечення синхронізації введення нової моделі адміністративно- територіального устрою (реформа в дусі євроінтеграції країни, приведення територіального устрою до східно-європейського стандарту) з проведенням місцевих виборів у жовтні 2015 року (згідно нової моделі адміністративно-територіального устрою) або відтермінувати місцеві  вибори до остаточної підготовки нової моделі.  РДА рекомендувати міській раді більш висвітлювати роботу комунальних підприємств в ЗМІ, залучати на засідання громадської ради міського голову, постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням з різних питань життєдіяльності міста.

Провела засідання громадської ради і  підбила підсумки роботи голова громадської ради Г.Д.Лукаш.

У засіданні  громадської ради взяв участь і виступив голова Кролевецької районної державної адміністрації  О.В.Кучерявий, який зазначив, що завжди прислухається до думки громадськості, вітає той конструктивний діалог, котрий склався на сьогодні між владою та громадськістю. 

ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНЕ, ЗАТВЕРДИЛИ ПЛАН РОБОТИ 

24 березня за участі керівництва району відбулося друге  засідання громадської ради при  Кролевецькій районній державній адміністрації.

На порядок денний виносився ряд злободенних питань: «Про виконання районного бюджету в 2014 році», «Про четверту хвилю мобілізації в Кролевецькому районі», «Про отримання  соціальних допомог жителями району», «Про організацію  змістовного дозвілля серед дітей та молоді району», з яких доповідали в.о. начальника фінансового  управління  Кролевецької районної державної  адміністрації Н.О.Судак, районний військовий комісар С.І.Харченко, в.о. начальника УСЗН Кролевецької районної державної    адміністрації Т.Л.Баша,  начальник відділу культури Кролевецької районної державної адміністрації Н.Д.Сіра.

У обговоренні взяли участь і виступили керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації О.Б.Халецький, Г.Д.Лукаш - голова громадської ради, І.В.Балабон, С.Л.Пугач, А.І.Максименко, Б.П.Книш та інші.    Представниками громадянського суспільства були дані конкретні пропозиції і рекомендації. Зокрема, рекомендувати керівникам підприємств і установ району проводити систематичну роботу по формуванню відповідальності військовозобов’язаних по захисту України, створенню іміджу професії військового; РДА рекомендувати УСЗН РДА проводити роз’яснювальну роботу  серед населення щодо отримання субсидій, виступати з даного питання в трудових колективах, районній раді ветеранів, на сторінках районного часопису; РДА рекомендувати відділу культури РДА активізувати  співпрацю з управлінням освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  по залученню  школярів до участі в культурно - просвітницьких заходах району. Районній державній адміністрації рекомендувати Кролевецькому міському голові брати участь у засіданнях громадської ради.   Включити до плану роботи  громадської ради й розглянути в ІІ кварталі питання «Про актуальні питання  життєдіяльності міста».

Провела засідання громадської ради і підбила підсумки роботи голова громадської ради Г.Д.Лукаш. 

НА ГРОМАДСЬКІЙ РАДІ

27 вересня відбулось засідання громадської ради  при  Кролевецькій районній державній адміністрації, на якому були  присутні не лише члени громадської ради, а й представники районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса  Шевченка, а також районної організації  ВО «Свобода».
Питання «Про  проект  Концепції  реформування  місцевого  самоврядування  та територіальної  організації влади в Україні» доповів керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації Олег Халецький. В обговоренні взяв участь і виступив  заступник голови районної ради Сергій Побивайло, представник районної організації ВО «Свобода» Володимир Куриленко.
Про розвиток зеленого туризму на Кролевеччині розповіла начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра. Доповнили її виступ заступник начальника РЦЗ Людмила Шумило працівник  відділу культури РДА Юлія Бойко. Своє бачення висловив голова міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Бондарець. 
Про працевлаштування молоді в районі йшлося у виступах заступника начальника Кролевецького районного центру зайнятості Людмили Шумило та заступника начальника управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації Миколи Безверхого. З роглянутих питань прийняті відповідні пропозиції.
Затим взяв слово заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля, який  проінформував присутніх, що у вересні  представники районної організації Всеукраїнського товариства  «Просвіта» Тараса Шевченка і вчителі української мови та літератури  звернулись з листом до райдержадміністрації  щодо підготовки та відзначення в районі  заходів, присвячених 200 річчю  Т.Г.Шевченка.   
Начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Сіра детально розповіла як упродовж останніх років в районі пропагується Кобзареве слово і пісня. Ще у 2011 році розроблені заходи щодо підготовки  та відзначення в районі 200 річчя  від дня народження Т.Шевченка. Навіть відкриття цьогорічного Міжнародного літературно - мистецького фестивалю, приурочувалось корифею національної літератури. Наталія Дмитрівна запевнила присутніх, що ювілейні заходи пройдуть на високому рівні. Про те що не стоять осторонь популяризації шевченкового слова освітяни району йшлося у виступі голови громадської ради Ганни Лукаш.
Просвітянка Ніна Павлівна Вітушко запропонувала організувати за  найактивнішої участі  культпрацівників, молоді та школярів фестиваль поезії Шевченка, виставку портретів, створених  місцевими авторами, в тому числі і тканих та вишитих. Зокрема сказала: «Багато хто з  українців готується посадити «Садок вишневий  коло хати»- як живий пам’ятник  Шевченку. Отже, залучаймо молодь  до насадження садків», - звернулась виступаюча. 
Член громадської ради Василь Терещенко підтримав  виступаючу і висловив  побажання, аби до цієї акції долучилось якомога більше жителів Кролевеччини.
Вела засідання громадської ради та підбила підсумки роботи Ганна Лукаш - голова громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації.

Громадська рада вирішила рекомендувати районній газеті «Кролевецький вісник»й надалі заздалегідь  оприлюднювати  заходи, котрі плануються в районі з нагоди 200 річного ювілею  Великого Кобзаря.

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

За участі керівництва району, широкої громадськості 30 січня в залі РДА відбулися громадські слухання на тему: «Про виконання районного бюджету  за 2012 рік».
Перед учасників слухань виступив начальник фінансового управління Кролевецької районної державної адміністрації Сергій Кононенко. У обговоренні взяли участь перший заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валентина Тищенко, голова громадської організації «Кролевецька районна рада ветеранів війни та праці» Іван Балабон, заступник голови громадської організації «Кролевецька козацька сотня» Юрій Татьянчук, голова районної громадської ветеранської організації  Асоціації  ветеранів  МВС України Василь Терещенко, заступник голови Кролевецької районної ради  Сергій Побивайло, начальник управління економіки Кролевецької районної державної адміністрації  Олена  Чередник.

Учасники «громадських слухань» вирішили рекомендувати  райдержадміністрації  забезпечити безумовне виконання затверджених на 2013 рік планових показників.

ЗАПРАЦЮВАЛА НОВА ГРОМАДСЬКА РАДА

31 січня обрано оновлений склад громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації  на 2013 - 2014 роки. До її складу увійшли 12 представників інститутів громадянського суспільства. За результатами відкритого голосування головою вдруге стала Ганна Лукаш - голова  районної ради профспілки  працівників освіти і науки України, заступником Іван Балабон - голова районної громадської організації "Кролевецька районна організація ветеранів України», секретарем – завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Кролевецької районної державної адміністрації Світлана  Малиношевська.

За останні 2 роки громадська рада при Кролевецькій районній державній адміністрації зосередила увагу на низці злободенних питань: реформуванні галузі охорони здоров’я, розвитку освітньої галузі, реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України, соціальному захисті чорнобильців, дітей-інвалідів тощо. Рекомендації громадської ради було розглянуто органами влади та враховано під час прийняття управлінських рішень», – наголосив заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валерій Хиля.
Діяльність громадської ради і надалі буде спрямована на забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю влади, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

ЗАСІДАННЯ "КРУГЛОГО СТОЛУ"

У форматі «круглого столу»  за участі керівництва району, освітян, представників громадськості  31.01.2013 відбулося засідання громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації. На розгляд широкому загалу виносилось питання: «Актуальні проблеми розвитку освіти на Кролевеччині: перспективи, проблеми, шляхи вирішення», з якого виступив  начальник управління освіти, молоді та спорту Віктор Дісковський. В обговоренні активну участь взяли: заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації Валерій Хиля, заступник голови Кролеваецької районної ради Сергій Побивайло, голова громадської організації «Кролевецька районна рада ветеранів війни та праці» Іван Балабон, заступник голови громадської організації «Кролевецька козацька сотня» Юрій Татьянчук, голова районної громадської ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України Василь Терещенко, заступник міського голови  Василь Мачульський та інші.

Громадська рада  при Кролевецькій районній державній адміністрації рекомендувала  Кролевецькій районній державній адміністрації підтримати Проект плану створення освітніх округів та модернізацію  мережі  загально - освітніх навчальних закладів на Кролевеччині і винести його для обговорення на сесію Кролевецької районної ради.

ЗВІТ ГОЛОВИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ КРОЛЕВЕЦЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ Г.Д. ЛУКАШ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ 2011-2012 РОКИ

 

ПИТАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЦЕНТРІ УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ

За участі керівництва району, представників громадськості в залі засідань районної державної адміністрації 17 грудня відбулося засідання громадської ради при Кролевецькій РДА.  Розглядалось питання»Про зайнятість населення в Кролевецькому районі».
Перед присутніми виступив  директор Кролевецького районного центру зайнятості Микола Коблюк. Його виступ  доповнили   начальник управління ПФУ в Кролевецькому районі Наталія Срібранець, начальник УПСЗН  РДА Ганна Кучерява.
В обговоренні активну участь взяли члени громадської ради: Лукаш Г.Д. - голова  районної ради профспілки  працівників освіти і науки України, Вітушко  Н.П.- член  ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка,  Колода В.І - голова районної організації Української Спілки ветеранів  Афганістану, Терещенко О.В. - голова громадської організації «Кролевецька районна лікарняна каса», Терещенко В.В. - голова районної громадської ветеранської організації Асоціації ветеранів  МВС України, благочинний Кролевецького району, отець Михайло, Любивий В.А - голова громадської організації «Муніципальний центр стратегічного  планування та маркетингових досліджень «Дороговказ».
Було вирішено:  інформацію Коблюка  М.М. взято до відома. Громадською радою   внесені окремі рекомендації. Зокрема: управлінню економіки райдержадміністрації  з метою  створення нових робочих місць сприяти залученню інвестицій в економіку району; рекомендувати комісії з легалізації  виплати заробітної плати  та зайнятості населення РДА продовжувати роботу  щодо виявлення тіньових робочих місць; райдержадміністрації створити  Спілку роботодавців для захисту  найманих працівників.
Члени громадської ради заслухали Звіт голови громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації «Про роботу громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації з  січня 2011 по   грудень 2012 року» Доповідала: Лукаш Г.Д.- голова громадської ради при Кролевецькій РДА. Виступили:  Халецький О.Б.- керівник апарату РДА,  Малиношевська С.М.- секретар громадської ради; Терещенко О.В., Терещенко В.В., Любивий В.А.- члени громадської ради. Вирішили:затвердити звіт голови  громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації «Про роботу громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації з  січня 2011 по   грудень 2012 року».Рекомендувати сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації оприлюднити його ЗМІ  району. Провела засідання громадської ради при Кролевецькій РДА її голова Ганна Лукаш.

ОБГОВОРИЛИ  ЗЛОБОДЕННІ ПИТАННЯ

19.09.2012р. в залі райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради, на якому розглядались наступні питання: «Про діяльність органів місцевого  самоврядування та органів виконавчої влади  щодо виконання  Програми стратегії розвитку  Сумської області  на період  до 2015 року «Нова Сумщина – 2015» в Кролевецькому районі, «Про  підсумки  літньої оздоровчої кампанії 2012 року», «Громадське обговорення доопрацьованого проекту Концепції гуманітарного   розвитку  України на період   до 2020 року».

Провела засідання громадської ради її голова Ганна Лукаш.              

З першого питання  доповідала Олена Чередник - начальник управління економіки РДА. В обговоренні виступили:  Любивий В.А.- депутат районної ради, член громадської ради, Лукаш Г.Д.- голова громадської ради, Шпильчина Т.Ф.- заступник головного лікаря ЦРЛ, Дісковський В.І.- начальник відділу освіти РДА,  Кучерява Г.М. – начальник УПСЗН, Коблюк М.М.- директор  РЦЗ, Хиля  В.І.- заступник голови РДА.

Інформацію Чередник О.Б. було  взято до відома. Прийнято рішення:

Рекомендувати районній державній адміністрації активізувати роботу по створенню  умов  для залучення інвестицій до Кролевецького району. Рекомендувати виконкомам сільських рад залучати бюджетні кошти для розвитку медичного обслуговування сільського населення,  зміцнення  матеріально – технічної бази  сільських ЛПЗ.

«Про  підсумки  літньої оздоровчої кампанії 2012 року» інформував Микола  Безверхий   – начальник       відділу у справах  сімї, молоді та спорту РДА.

Виступили:  Дісковський В.І. - начальник відділу освіти РДА, Шпильчина Т.Ф. - заступник головного лікаря ЦРЛ та інші.

Громадська рада  рекомендувала районній раді передбачити  в бюджеті 2013 року  кошти  на модернізацію матеріальної бази оздоровчого табору «Ластівка».

Того ж дня пройшло громадське обговорення  доопрацьованого  проекту  Концепції гуманітарного   розвитку  України на період до 2020 року.       

Представили доопрацьований проект голова громадської ради Ганна Лукаш та заступник голови РДА Валерій Хиля. В обговоренні взяли участь члени громадської ради Вітушко Н.П.,  Любивий В.А. та інші.

Громадська рада при Кролевецькій районній державній адміністрації в цілому підтримала проект Концепції і вирішила надати обласній державній адміністрації окремі пропозиції до проекту.

КОНСТИТУЦІЯ МАЄ СЛУГУВАТИ ЛЮДЯМ

Громадська рада при Кролевецькій районній державній адміністрації на черговому засіданні, яке відбулося 12 червня, активно долучилася до обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні, котрі наразі широко обговорюються в Україні і в Кролевецькому районі зокрема.

Як зазначила голова громадської ради Ганна Лукаш, відкриваючи зібрання, Уряд запросив громадськість до широкого обговорення змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади.

ПРОБЛЕМИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ

Таке актуальне питання було наступним, що виносилось на порядок денний засідання громадської ради.

Наголошувалось, що за останній період, у зв’язку із складною економічною ситуацією в нашій країні, фіксується зниження  зареєстрованих  вакансій, які надають роботодавці.

«ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД ДО 2015 РОКУ «НОВА СУМЩИНА – 2015» В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ»ТА «КУРС НА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ НЕЗМІННИЙ!»

Ці питання  розглядались на засіданні громадської ради при Кролевецькій районній державній адміністрації 28 листопада за участі керівництва району та широкої громадськості, яке провела голова громадської ради Ганна Лукаш.

З першого питання із відеопрезентацією виступила начальник управління економічного розвитку районної державної адміністрації Олена Чередник, яка  доповіла про реалізацію виконання заходів Програми по Кролевецькому району  за підсумками 9 місяців поточного року

НА ГРОМАДСЬКІЙ РАДІ

27 вересня відбулось засідання громадської ради  при  Кролевецькій районній державній адміністрації, на якому були  присутні не лише члени громадської ради, а й представники районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса  Шевченка, а також районної організації  ВО «Свобода».

Питання «Про  проект  Концепції  реформування  місцевого  самоврядування  та територіальної  організації влади в Україні» доповів керівник апарату Кролевецької районної державної адміністрації Олег Халецький.