НА БАЗІ КРОЛЕВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА НАРАДА-СЕМІНАР ЩОДО СТАНУ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА ОБЛАСТІ
У заході взяло участь 17 керівників водоканалізаційних підприємств області, начальник управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації Микола Войтенко, виконавчий директор Осередку Спілки працівників житлово-комунального господарства області Дмитро Ямщик, директор Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів обласної державної адміністрації Юрій Ульянич, голова Кролевецької райдержадміністрації Олег Шприндель, Кролевецький міський голова Сергій Ковтун та представники приватних підприємств, що займаються вивченням та впровадженням енергоефективних технологій у сферу водопостачання та водоочищення в області.
У вступному слові голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Шприндель привітав зібрання на гостинній Кролевеччині та запевнив, що на території району розробляються заходи, щодо модернізації водопровідно-каналізаційного господарства, а деякі з них вже реалізовано на базі міського водоканалу.
Начальник управління житлово-комунального господарства області М. Г. Войтенко зупинився на питаннях державної політики у сфері водопровідно-каналізаційного господарства та енергозбереження, а також поінформував присутніх про сучасний стан та основні напрямки реформування галузі водопровідно-каналізаційного господарства Сумщини.
«Єдиним виходом з ситуації, що, наразі, склалася у сфері водопостачання та водовідведення області є модернізація галузі, спрямована на енергозбереження, розвиток сучасних технологій та їх впровадження, залучення фінансових ресурсів для проведення оновлення технологічного обладнання», - наголосив Микола Войтенко.
Він, також, зазначив, що в області розроблено 16 схем оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення населених пунктів.
«У 2012 році в галузь водопостачання та водовідведення вкладено близько 24,7 млн. гривень, що значно покращило забезпечення населення якісною питною водою. Проте, враховуючи складний економічний стан в країні, а також відсутність необхідних ресурсів у бюджетах всіх рівнів для реалізації заходів з модернізації водопровідно-каналізаційного господарства, необхідно розробляти комплексний підхід до фінансування галузі. Прикладом такої роботи є співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку, спільно з яким планується реалізувати проект з водопостачання і водовідведення. Всього напрацьовано інвестиційних пропозицій на суму близько 15 млрд. гривень. Ці кошти планується залучити під державні гарантії», - поінформував начальник управління житлово-комунального господарства Сумської області.
Також, перед присутніми виступив директор Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Юрій Ульянич, який наголосив на безумовному дотриманні законодавства в сфері раціонального використання природних ресурсів та отриманні підприємствами водопостачання та водовідведення спеціальних дозволів на користування надрами.
Про діяльність міськводоканалу міста Кролевець, проблемні питання та особливості формування тарифів йшлося у виступі директора підприємства Олександра Фокіна. Він також, поінформував, що найближчим часом, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, відбудеться об’єднання міськводоканалу з РКП «Комунальник», що призведе до зменшення собівартості послуг по водопостачанню та водовідведенню.
Зі станом справ на своїх підприємствах ознайомили й інші керівники водоканалів області, які модернізують галузь на місцях.
Своїми напрацюваннями та новітніми технологіями в галузі водопостачання та водовідведення поділилися з присутніми представники приватних фірм: ТОВ «Раскоплат», ВІЛО Україна та ТОВ «Аквапромсервіс» (м. Тростянець).
Після розгляду питань, що були заплановані, учасники наради-семінару відвідали очисні споруди та водозабір міста Кролевець, ознайомилися з історією краю та історичними пам’ятками, які відомі за межами області й країни – яблуню-колонію та музей кролевецького ткацтва.