Районна газета

В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ ЛІКИ ДЛЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЮ СТАЛИ ДОСТУПНІШІ

   «Згідно зазначеної постанови КМУ, на 2013 рік, на відшкодування гіпотензивних препаратів для жителів Кролевецького району виділено 160 тисяч гривень. Вже за І півріччя виписано лікарями 8119 рецептів. Сьогодні, 2715 хворих, за цими рецептами, отримало ліків зі знижкою, яку відшкодовує аптеці держава», - поінформувала завідуюча центром первинної медико-санітарної допомоги Кролевецької ЦРЛ Оксана Неділько.
   Відшкодування, згідно укладених угод з обласним управлінням охорони здоров’я, отримують Центральна районна аптека № 27, «Народна» та «Фармамед».
   «На сьогоднішній день, мешканцям сільської місцевості надана можливість отримувати ліки зі знижками не виїжджаючи за межі свого населеного пункту. Зокрема, в наших структурних підрозділах (села Дубовичі та Мутин), при виписуванні пільгового рецепту дільничним лікарем, хворі отримують медикаменти безпосередньо в наших філіях. Медичні працівники інших сіл, що уклали з нами угоди про співпрацю забезпечують жителів своїх населених пунктів ліками, отримуючи їх за виписаними рецептами у нас в аптеці», - з приводу реалізації постанов КМУ поінформувала заступник завідуючої обласного комунального підприємства «Центральна районна аптека № 27» Ірина Бруяко.
   За повідомленням Оксани Неділько в місті Кролевець кожен п’ятий - гіпертонік,а в сільській місцевості - це кожен третій. Станом на 1 липня в районі зареєстровано 9098 хворих на артеріальну гіпертензію. При цьому, лише за І квартал 2013 року по Кролевецькому району від хвороб серцево-судинної системи померло 254 людини (60 % від всієї загальної смертності району).
   Наступні кілька днів в Україні пануватиме спека і для хворих на гіпертонію це справжнє випробування, адже палюче сонце може загострити проблеми із самопочуттям. Тому, Оксана Неділько наголосила: «Світовий досвід, узагальнений ВООЗ, свідчить, що своєчасна діагностика, проведення заходів первинної та вторинної профілактики, призначення адекватної медикаментозної терапії затримує прогресування захворювання, знижує ризик виникнення ускладнень, сприяє збереженню якості життя та працездатності. Хочеться сподіватися, що хворі будуть небайдужими до свого здоров’я, відпрацюють звичку регулярно звертатися до свого лікаря, а реалізація в районі пілотного проекту покращить доступність медичних препаратів значній кількості пацієнтів», - підсумувала О.В. Неділько.