Районна газета

ПІДТРИМКА ТА РОЗВИТОК МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ - ПРІОРИТЕТ ВЛАДИ

   Відповідно до Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва" державна політика розвитку малого підприємництва на місцевому рівні реалізується шляхом впровадження відповідних регіональних та місцевих програм.
   На виконання Закону України та завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу в районі діє «Програма підтримки малого та середнього підприємництва в Кролевецькому районі на 2013-2014 роки», яка затверджена рішенням районної ради від 26.12.2012. Програма має відповідне фінансове підкріплення і являє собою систему взаємопов’язаних заходів, які відповідають можливостям і потребам регіону.
   Серед практичних заходів підтримки розвитку малого бізнесу, що належать до компетенції місцевих органів влади і самоврядування, є робота державного реєстратора та Єдиного дозвільного офісу, які забезпечили значне зменшення обов'язкових кроків при реєстрації нової справи.
   Для формування дієвих механізмів взаємодії за принципом „Влада і бізнес – партнери” та забезпечення діалогу з представниками бізнесу щодо прийняття зважених рішень у сфері підприємництва, обговорення проблемних питань, які заважають розвитку бізнесу, при районній державній адміністрації створена рада підприємців, яку очолює Масалига Валентина Миколаївна.
   «Рада бере участь у підготовці до розгляду питань щодо створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики, розглядає проекти комплексних та цільових програм з питань розвитку підприємництва та проводить аналіз їх виконання. Рада приймає участь у розв’язанні спірних питань, що виникають у сфері підприємництва», - зазначила голова Ради Валентина Масалига
   У сфері започаткування та припинення бізнесу запроваджено електронний взаємообмін інформацією між усіма учасниками державної реєстрації, скорочено кількість і зменшено тривалість реєстраційних і після реєстраційних процедур, що робить їх максимально оперативними та прозорими.
   «Розуміючи важливість діалогу влади й бізнесу у процесі прийняття відповідних рішень щодо підприємців, райдержадміністрацією вживаються усі необхідні заходи для безумовного виконання на території району Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»: це планування, оприлюднення відповідних документів, аналіз їх регуляторного впливу, відстеження результативності, навчання відповідальних працівників, проведення круглих столів, що забезпечує можливість участі бажаючих у процесі регуляторної діяльності. Створено реєстр діючих регуляторних актів та складено план проведення відстеження результативності діючих актів», - поінформувала начальник управління економіки РДА Олена Чередник.
   Керівництвом району постійно проводяться зустрічі за „круглим столом" з суб’єктами підприємницької діяльності. В ході цих зустрічей спільно вирішуються назрілі питання, обговорюються, приймаються рішення.
   «Для сприяння подальшому розвитку малого та середнього бізнесу здійснюється ресурсне забезпечення. Сформована та постійно оновлюється база вільних нежитлових приміщень, виробничих площ, вільних земельних та водних ділянок, які можуть бути продані або передані в оренду суб'єктам господарювання для здійснення підприємницької діяльності. Базу даних розміщено на офіційному сайті Кролевецької районної державної адміністрації», - додала Олена Чередник.
   З метою залучення безробітних до підприємництва Кролевецьким центром зайнятості проводиться системна та інформаційно - роз’яснювальна робота щодо сприяння бажаючим у відкритті власної справи. У поточному році 5 осіб отримали одноразову допомогу для створення власної справи.
Важливим ресурсом для підтримки підприємництва є інформаційна і роз’яснювальна робота. Створено веб-сторінку в Інтернеті, постійну рубрику „Підприємництво" в районній газеті „Кролевецький вісник", де надається інформація щодо проблем розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики.
   На виконання основних заходів Програми підтримки малого та середнього підприємництва щорічно проводяться конкурси: кращий підприємець року, конкурс професійної майстерності .
   19.06.2013 року в Кролевецькій РДА відбувся виїзний семінар Комунальної установи «Сумський обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради, який провів директор фонду Владислав Котляр. Метою семінару було - донесення детальної інформації до суб’єктів малого та середнього підприємництва щодо надання фінансової підтримки, умов проведення конкурсу з визначення суб’єктів малого та середнього підприємництва для надання фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету.
   «Конкурс на отримання фінансування інвестиційних проектів, оголошений нашим Фондом, визвав справжній ажіотаж серед підприємців. Акцент – на розвиток сільських територій. Пріоритетними для фінансування будуть сільськогосподарські кооперативи та підтримка місцевого товаровиробника. Надання безвідсоткових кредитів суб’єктам підприємництва сприятиме розвитку підприємницького сектору, який виконує свою провідну роль в розвитку економіки регіону і виступає гарантом стабільності суспільства та підвищення рівня життя громадян», – пізніше, у ході «прямого ефіру» на Обласному радіо, наголосив директор Сумського обласного фонду підтримки підприємництва Владислав Котляр.
   Він, також, зазначив, що Сумщина бере активну участь у програмі «Українська ініціатива», що дозволяє підвищувати рівень кваліфікації бізнес-кадрів. Цьогріч, в рамках програми, сім жителів області пройдуть стажування у Європі.