Районна газета

«ВОДА, ВОГОНЬ ТА КОХАННЯ»: В ГРЕЧКИНЕ ВІДСВЯТКУВАЛИ ІВАНА КУПАЛА

   5 липня, на березі річки Есмань, біля цілющих Пиротчинських джерел відбулося традиційне фольклорне свято «Купальські передзвони на хвилях Есмані».
   Розмаїття вишиваного вбрання, широкоголосої пісні, смачних українських страв, оберегів та рушників чекали на гостей зачарованого берега Есмані, там де наші пращури століттями збиралися, щоб пошанувати життєдайне Сонце, а після прийняття християнства і відзначити народження Івана Хрестителя.
   Очищаюче полум’я Купальського вогнища та джерельна вода, різноманітні гадання на «судженого-рядженого» та майбутнє подружнє життя – незмінні атрибути стародавнього свята на Кролевеччині, які передаються з покоління в покоління, тим самим зберігаючи нашу обрядовість.
   До заходу долучилися творчі колективи майже зі всієї північної Сумщини, які вкотре продемонстрували широку душу української пісні. Залишились незмінними берегині та натхненниці свята – учасниці народного фольклорного колективу «Вербиченька» Гречкинського СБК, які щиро та радісно зустрічали гостей свого рідного краю. Всіляко підтримують колектив у збереженні традицій предків і Гречкинський сільський голова Микола Фесенко та очолювана ним територіальна громада.
   На запрошення прибули і почесні гості, серед яких: голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Кучерявий, заступник голови Кролевецької районної ради Сергій Побивайло, Почесний громадянин Кролевеччини, відомий український поет, культурний і громадський діяч Михайло Шевченко та інші. Всі вони подякували організаторам та учасникам свята за підтримку народної фольклористики і ще раз підкреслили неймовірну красу та розмах українських звичаїв, традицій та обрядів, що супроводжують святкування даного дійства.

Фото: Анатолія Тарана