Районна газета

ФАХІВЦІ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕБОРОТИ СКЛАДНІ ЖИТТЄВІ ОБСТАВИНИ

Кролевецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є одним з ключових підрозділів районної державної адміністрації по забезпеченню соціальних послуг населенню на Кролевеччині.

«Фахівці із соціальної роботи, які працюють в центрі, відвідують, інспектують, здійснюють соціальний супровід сімей, дітей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах разом із іншими суб’єктами соціальної роботи. Вони проводять свою роботу шляхом забезпечення психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, інформаційних, соціально-економічних та соціально-медичних послуг сім’ям з дітьми та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, на закріплених територіях», - поінформувала на засіданні колегії районної державної адміністрації директор РЦСССДМ Наталія Кузюра.

За інформацією директора центру, на даний час в структурному підрозділі працює 9 фахівців із соціальної роботи у 14 сільських територіальних громадах. Для врахування потреб громади у соціальних послугах на надання адресної допомоги сім’ям з дітьми сформовані соціальні паспорти території обслуговування. У 2014 році в Кролевецькому районі виявлено 54 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах (далі: СЖО), в яких виховується 104 дитини. За звітний період стовідсотково здійснено соціальне інспектування ново виявлених сімей в СЖО.

На обліку Кролевецького РЦСССДМ перебуває 375 сімей, в яких виховується 740 дітей. Соціальним супроводом протягом 2014 року охоплено 138 сімей (249 дітей), які опинилися в СЖО. Загальна кількість соціальних послуг, наданих сім’ям у ході соціального супроводу – 2796, в середньому – 21 послуга на сім’ю. За результатами соціального супроводу 96 сімей знято з позитивним результатом.

«Серед ключових проблем, які в ході соціального супроводу потребували розв’язання, переважали потреби в гуманітарній допомозі (одягом, взуттям, гігієнічними та продуктовими наборами), оформленні чи відновленні деяких документів, допомоги в лікуванні, вирішенні проблем пов’язаних з плануванням бюджету, діяльністю по веденню домашнього господарства, організації дозвілля, оформлення позовних заяв та інше», - роз’яснила Наталія Кузюра та додала, що  сьогодні в країні з’явилися нові категорії клієнтів – це сім’ї вимушених переселенців та сім’ї, члени яких беруть участь в антитерористичній операції на сході країни.

За озвученими даними, протягом 9 місяців 2014 року  фахівцями центру проінспектовано 19 родин з дітьми, що прибули з Донецької та Луганської областей, 8 сімей в’язі на облік.

В своїй роботі фахівці із соціальної роботи організовують залучення ресурсів громади на підтримку сімей з дітьми, зокрема до вирішення проблем сімей залучаються різні суб’єкти соціальної роботи, а також сільські голови та небайдужі громадяни.  На територіях проводяться різноманітні заходи, які  покликані згуртувати жителів відповідних територій у допомозі сім’ям в СЖО – це акції «Подаруй радість дитині», «Повір у себе і в тебе повірять інші», «Зберемо дитину до школи»,тощо. Дієвими є і групові методи роботи з неповнолітніми та молоддю, спрямовані на попередження негативних явищ та формування стандартів позитивної поведінки, формування навичок відповідального батьківства, популяризація сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, тощо. Показовим в цьому напрямку є діяльність «Мобільного консультативного пункту соціальної роботи» на базі заміського оздоровчого табору «Ластівка».

«Завдяки співпраці працівників центру, зокрема і фахівців із соціальної роботи у 2014 році та медичних  працівників  - 22 дітей  із сімей в СЖО було оздоровлено в санаторних закладах, з управлінням освіти, молоді та спорту – 26 дітей оздоровилось в заміському оздоровчому таборі «Ластівка», із Кролевецьким районним центром зайнятості 18 отримали  індивідуальні та групові консультації», - підкреслила Наталія Кузюра.

Після звіту директора центру, за результатами розгляду даного питання, головою Кролевецької районної державної адміністрації О.В. Кучерявим було затверджено відповідне протокольне рішення, в якому до постійного виконання передбачено низку заходів щодо подальшого забезпечення надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах.