Районна газета

НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ ПРОХОДИТЬ АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

У рамках відзначення Міжнародної акції «16 днів проти насильства» та Дня спільних дій в інтересах дітей, за ініціативи служби у справах дітей, проведено «круглий стіл» на тему: «Насильство – це злочин».

У заході в’язали участь представники центральної районної лікарні, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення, які, поряд з правоохоронними органами, покликані протидіяти сімейному насиллю в Кролевецькому районі.

«Проблема жорстокості та насильства у нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою. Це пов’язано з багатьма соціально-економічними та психологічними чинниками», - наголосила на засіданні начальник служби у справах дітей Ірина Пугач.

Вона зауважила, що збільшення кількості неповних сімей, сімей, які опинилися у кризових ситуаціях, відвертої безконтрольної пропаганди агресії та насильства на відео і телеканалах, популяризації жорстокості в засобах масової інформації, вільний доступ до різних, іноді відверто агресивних, сайтів мережі Інтернет, потреба підлітків в самоствердженні серед однолітків, прагнення бути самостійними найчастіше призводять до насилля та порушення прав дитини.

Присутні на «круглому столі» повідомили, що не так часто жертви сімейного насилля звертаються у лікарню, міліцію чи відповідні служби, частіше ця проблема замовчується, але все ж відомі і випадки вчинення насильства по відношенню до дітей.

«Дуже важливо, в такій ситуації, інформувати населення про сучасні погляди на проблему насильства, про документи ООН з цього приводу: «Про права людини», «Про права дитини», «Про ліквідацію всіх видів дискримінації проти жінок». Це дозволить створити у суспільстві нетерпиме ставлення до насильства, усвідомлення людиною своїх прав», - підкреслила виступаюча.

Учасники заходу обговорили Порядок з попередження та боротьби із насильством в сім’ї, де вказано кроки взаємодії всіх відповідальних сторін, який затверджено відповідним спільним Наказом.