Районна газета

ЦЕ ЗАГАЛЬНА ПЕРЕМОГА, ЯКОЮ МИ ПИШАЄМОСЯ

У нових соціальних ініціативах Президент України  Віктор Янукович наголосив, що держава  робить стратегічну інвестицію у тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття. У сучасних умовах, як зазначається, особливого значення набуває підтримка обдарованих дітей. Вже у цьому році 100 найбільш обдарованих дітей зможе взяти участь у Президентській програмі «Інтелектуальне майбутнє України» та проводити наукові дослідження на базі Малої академії наук України. Натомість Міністерство освіти і науки формує Всеукраїнський банк інтелектуальних досягнень школярів, який стане базою для відбору претендентів для участі у такій Програмі. Управління освіти, молоді та спорту Кролевецької райдержадміністрації теж рекомендуватиме для участі у Програмі обдарованих  учнів.

Сузір’я юних талантів зібралося у залі засідань районної ради на початку квітня, а приводом стало підбиття підсумків ІІІ та ІУ турів Всеукраїнських предметних олімпіад. За традицією урочисто  привітати переможців інтелектуальних змагань та вручити іменні стипендії прийшли  керівники району – голова райдержадміністрації Олег Шприндель, голова районної ради Микола Авраменко, начальник управління освіти, молоді та спорту  РДА Віктор Дісковський.

З 15 тисяч учнів, які брали участь у ІІ турі Всеукраїнських предметних олімпіад, від Кролевецького району брали участь близько 1 тисячі.

З 1261 учня, який змагався у ІІІ турі, 73 учні були з Кролевеччини.

З 80 учасників ІУ туру 5 були наші.

Кролевецький район посів І місце серед районів області за кількістю призових місць (40) і IV місце – серед районів і міст. ІІ місце з трудового навчання у IV турі посіла десятикласниця Кролевецької СШ № 3 Ольга Василенко.

Аналізуючи отримані результати, Віктор Дісковський відмітив, що за цим стоїть велика напружена праця як самих школярів, так і їх наставників, і звичайно ж, батьків, які в усьому підтримують своїх дітей. Не можна не пишатися тим, що досвід роботи з обдарованими дітьми  переймають з інших районів області. У навчальних закладах, зокрема міста, є учні, які вже традиційно займають в області призові місця. Є й такі, що  проявили свої високі здібності на обласному рівні  вперше і навіть з кількох предметів. У цьому році 3 учні вибороли по 3 призові місця. Це Катерина Мачульська (СШ № 1), Ілля Лубенець та Вадим Кривоноженков (СШ № 3). У IV турі участь брав учень Мутинської ЗОШ Артем Герасименко і показав гарний результат. В.І.Дісковський побажав й надалі так презентувати наш район і висловив впевненість, що попереду буде  ще  більше  призових  місць, які підніматимуть імідж району все вище.

Вітаючи із значними результатами, слова вдячності  талановитим учням адресували Олег Шприндель та Микола Авраменко. Вони запевнили, що районна влада постійно  тримає галузь освіти в полі зору. Вона готова й надалі учнівській молоді допомагати розвивати свої здібності. На це націлені районні програми, сприяння розвитку відносин з молоддю інших країн. Освіту Кролевеччини підтримує й народний депутат України Андрій Деркач. За його сприяння вже у поточному році на галузь виділені кошти з державного бюджету.

<a