Районна газета

"У ВАШИХ РУКАХ НАЙДОРОЖЧЕ: ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ"

Подію, яка відбулася 5 квітня у залі засідань Кролевецької районної ради, можна вважати знаковою. Цього дня на запрошення керівників району  прийшла когорта молодих фахівців середнього ланки. Це 16 випускників медичних училищ 2013 року. Всі вони цими днями були працевлаштовані  на посади сестер медичних відділень, сільських амбулаторій, завідувачів ФАПами.

Мета зустрічі – познайомитися ближче, почути напутні слова від керівників району, центральної районної лікарні, керівників структурних підрозділів. Голова райдержадміністрації  Олег Шприндель, голова районної ради Микола Авраменко, заступник голови районної ради Сергій Побивайло, заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля, який безпосередньо опікується медичною галуззю, давали мудрі поради і настанови.

Заступник головного лікаря ЦРЛ Людмила Побивайло поіменно представила кожного. Так, 10 чоловік працюватимуть у різних відділеннях Кролевецької ЦРЛ, зокрема Денис Генкал та Тетяна Желєзняк – в інфекційному відділенні, Кароліна Книр – фельдшером швидкої медичної допомоги, Вікторія Юрченко та Наталія Кривенко – лаборантами клініко-діагностичної лабораторії, Тетяна Завгородня, Дарина Бур та Тетяна Кривонос – в терапевтичному відділенні, Михайло Мойсеєнко – у відділенні анестезіології, Ольга Медвідь - в поліклініці. 6 спеціалістів вже приступили до роботи у сільській місцевості. Зокрема, Олена Люта – в Грузчанському ФАПі, Дарія Гич та Антон Бур – в Мутинській АЗПСМ, Анна Тябіна – у Зазірківському ФАПі, Олена Тищенко – у Гречкинському ФП, Станіслав Ройко – в Обтівській АЗПСМ. До речі, згідно із законодавством, він як випускник, що навчався на бюджетній основі, як і інші, що уклали контракт на 3 роки, мають право на отримання адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Переваги роботи у сільські місцевості, як наголошувалося неодноразово, сьогодні мають ряд переваг. В умовах реформування пріоритетне значення надається сімейній медицині, після певного періоду є можливість підвищити кваліфікаційну категорію та ін.

За кожним з фахівців закріплений досвідчений наставник. За словами старшої медичної сестри ЦРЛ Алли Червоної, всі випускники отримали направлення відповідно до тих умов, де вони проходили практику, до тієї специфіки, яка їм ближче, враховувалося, звичайно, і бажання. І вже під час практики вони зарекомендували себе з найкращої сторони, тож на їхній прихід у відділеннях вже очікували.

Чи будуть створені умови для роботи, проживання, чи вирішується транспортна проблема - цим переймаються, звісно, і влада районна, і адміністрація ЦРЛ, і звичайно, влада місцева. Кожен з присутніх сільських голів запевнив, що умови для того, щоб молоді спеціалісти затрималися не лише на визначений термін, а й надовго, створюються. А це виділення коштів на придбання медикаментів, сприяння у забезпеченні житлом, паливом тощо. Невдовзі керівники району, медичної галузі пообіцяли побувати на кожному  робочому місці, щоб пересвідчитися, як працюється молодим.

Насамкінець прозвучало побажання, щоб молодь швидше влилася у великий медичний колектив, щоб набула якомога швидше практичних навичок, необхідних для виконання своїх функціональних обов’язків. Але головне,- щоб у молодих було бажання вчитися, самоудосконалюватися, своєчасно і кваліфіковано надавати допомогу, а до хворих ставитися, як до рідних і близьких.