Районна газета

У КРОЛЕВЦІ ПРОЙШЛИ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ

15 жовтня, протягом дня, за участю обласних спеціалістів, пройшли командно-штабні навчання цивільного захисту з ланкою територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кролевецького району.

«Головна мета навчань, які були заплановані ще на початку року та затверджені відповідним розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – це відпрацювати дії органів управління ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт в осередках вибухів та пожеж на об’єктах господарської діяльності та життєзабезпечення», - зауважив заступник голови Кролевецької районної державної адміністрації, голова районної комісії з питань ТЕБ та НС Андрій Писаренко.

У ході навчань відпрацьовувалися питання ліквідації наслідків стихійного лиха, артобстрілу, повітряної тривоги, запобігання збуднику африканської чуми свиней та пожежі в закладі освіти. Згідно умовних завдань відповідним службам необхідно було виконати комплекс евакуаційних та протипожежних заходів в спеціалізованй школі № 3, відпрацювати практичні дії пов’язані із проведенням рятувальних та інших невідкладних заходів в центральній районній лікарні, провести комплекс аварійно-відновлювальних робіт в котельні по площі Миру, 6а та комплексу протиепізоотичних заходів по виявленню осередку можливого захворювання на африканську чуму свиней у селі Реутинці.

З метою оповіщення населення про виникнення умовних надзвичайних ситуацій були увімкнені технічні засоби оповіщення (гучномовці та сирени).

Підбив підсумок навчань заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації Сергій Лукашенко, який зазначив, що мешканцям Кролевецького району відтепер можна жити спокійно, адже рятувальні та медичні служби району добре підготовлені та просліджується чітка співпраця усіх відповідальних сторін.

«Одним з недоліків можна відмітити незадовільне оповіщення населення, через зменшення в Кролевецькому районі працюючих радіоточок, а також владі Кролевецького району варто продовжити роботу по облаштуванню захисних споруд, хоча їх паспортизовано й приведено до належного стану вже близько 80 %», - підкреслив Сергій Лукашенко.

Фото: журналіста районної газети "Кролевецький вісник" Світлани Ляшенко