Районна газета

«ПРО СТАН ГУМАНІТАРНОЇ СФЕРИ У КРОЛЕВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ»

   Таку тему розглядали на засіданні громадської ради при Кролевецькій райдержадміністрації, котра проходила 20 червня в залі засідань районної ради у форматі «громадських слухань».
   Перед  загалом – представниками гуманітарної сфери, широкою громадськістю  виступив заступник голови райдержадміністрації Валерій Хиля. Як він зазначив, Декларацією Тисячоліття ООН 2000 року сформульовано 8 цілей гуманітарного  розвитку країн на дострокову перспективу. За  показниками та динамікою гуманітарного розвитку станом на травень Україна відстає  від більшості інших країн  Центрально-Східної Європи. Саме тому Президент і Уряд України надають пріоритетного значення  таким показникам гуманітарного розвитку як індекс людського розвитку, рівень освіти, інноваційний потенціал, свобода преси, інформаційні технології та інші. Про реалізацію цілей гуманітарного розвитку  на теренах  району районна державна адміністрація інформує сьогодні громадську раду.
     В обговоренні даного питання взяли участь і виступили як представники виконавчої влади та органів  місцевого самоврядування, так і громадськість. Зокрема, начальник управління соціального захисту населення РДА Ганна Кучерява зупинилась на  підвищенні добробуту населення і впровадження високих стандартів життя.
   Про здійснення ефективної культурної політики, розвиток осередків культури,  музейної справи, збереження та підтримку національної культурної спадщини  йшлося у виступі  начальника відділу культури РДА Наталії Сірої.
   Начальник управління освіти, молоді та спорту  РДА Віктор Дісковський  зупинився на роботі освітньої галузі району, а член громадської ради Світлана Пугач та Олена Терещенко - модернізації галузі охорони здоров’я району. Голова громадської ради Ганна Лукаш розповіла про діалог влади і громадянського суспільства, як головної умови здійснення гуманітарної політики. Начальник  відділу організаційної роботи та комунальної власності виконавчого комітету районної ради Сергій Козинець говорив про реалізацію  районних програм  в гуманітарній сфері Кролевеччини. Завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю  РДА Світлана Малиношевська зосередила увагу   на забезпеченні  свободи совісті, релігійної свободи, вдосконаленні  регулювання державно - церковних та міжконфесійних відносин, розповіла про інформаційний простір Кролевеччини.
    У ході «громадських слухань» громадськість району надала райдержадміністрації окремі рекомендації, зокрема, облаштувати дитячі спортивні майданчики по пр. Миру та в мікрорайоні Гончарівка міста Кролевець; створити умови для забезпечення  змістовного розвитку дітей та молоді в сільській місцевості; широко використовувати  можливості музею Кролевецького ткацтва для формування громадянина – патріота; розвивати  мережу гуртків,спортивних секцій для духовного розвитку і становлення гармонійної особистості школяра; ЗМІ району розвивати соціальну рекламу, пропагувати загальнолюдські цінності; ефективніше  використовувати ресурси, спрямовані  на розвиток гуманітарної сфери орієнтуватися на системні зміни; сприяти повноцінній роботі КП «Кролевецькі рушники» щодо випуску брендової продукції краю.
    Підвела підсумки засідання голова громадської ради  при Кролевецькій райдержадміністрації Ганна Лукаш.